Celoroční výhled z vrcholu Štvanice

Na vrcholu kopce Štvanice, ve výšce 866 m n. m. stojí dřevěná vyhlídková věž od architekta Martina Rajniše. Věž je vysoká 35 m, osvětlená a přístupná celoročně zdarma. Užít si ji tak můžete i v zimě. Stojí hned vedle horní stanice lanové dráhy Štvanice, která vede ze Stříbrnic, a lyžařského vleku Pevnůstka z Hynčic pod Sušinou.

Osvětlenou vyhlídkovou věž válcovitého tvaru tvoří dřevěná konstrukce z modřínového dřeva se schodištěm uprostřed a krytou vyhlídkou na vrcholu. Čeká na vás 152 schodů, které musíte zdolat. Stabilitu subtilní konstrukce zajišťují ocelová kotevní lana. Věž tvoří celek s blízkým zastřešeným odpočívadlem s posezením. Rozhledna má také svou turistickou známku, kterou si můžete koupit v Hynčicích v penzionu Kraličák nebo ve Stříbrnicích na pokladně Ski areálu Kraličák.

Pokud se k rozhledně chcete dostat pěšky, můžete to vzít po modré stezce ze Stříbrnic i Hynčic pod Sušinou a pod vrcholem Štvanice uhnete na zelenou. V zimě se můžete nechat vyvézt lanovkou ze Stříbrnic nebo přijet na běžkách po modré běžkařské trase.

GPS: 50° 10' 13.53" N, 16° 53' 56.41" E