Turistika

Králický Sněžník – majestátní masív a třetí nejvyšší pohoří v České republice rozděluje vodu do tří moří a bývá také nazýváno „střechou Evropy“. Na stejnojmenný vrchol ve výšce 1424 m n. m. se dostanete krásnou přírodou, zachovalými horskými lesy a nádhernými výhledy novým, o něco kratším výstupem, díky letnímu provozu lanovky na kopec Štvanice.
Jen dvě hodiny z Brna a dvě a půl hodiny z Prahy trvá cesta do míst, které právem můžete nazvat pohádkovými. Je to jihovýchodní podhůří Králického Sněžníku, které skýtá malebná údolí, bystřiny, vodní plochy, pozvolné cesty a cestičky, které můžete využít pro svůj volný čas.

Turistické výstupy jsou možné z několika míst a obcí. Výstup ze Stříbrnic vám může o necelou hodinu zkrátit nejmodernější lanovka v Česku, kterou se dostanete na vrchol kopce Štvanice. Od lanovky sejdete do Sedla kolem ohrady, kde Vás potěší pohled na veselé koně plemene Hafling. Turistická značka Vás dále povede nejkrásnější výstupovou cestou po „Staré Sněžníkové“, která v minulosti sloužila k zásobování Liechtensteinovy chaty a dodnes nabízí nádherné výhledy z prosluněných pasek plných borůvek, stíny staletých hvozdů, zurčivé potůčky a tůňky obrostlé hebkým mechem. Pod loveckou chatou Ludmilou se napojíte na výstupovou trasu směřující do Sedla pod Králickým Sněžníkem, těsně pod vrcholem se osvěžíte pramenem Moravy a poté vstoupíte na planinu kolem vrcholu. Zde na vás čeká výhled z jedné z nejvyšších hor v Česku. A hlavně nová rozhledna, postavená na polské straně v roce 2021. Celková náročnost trasy díky využití lanovky je 2:45 a 6,8 km.

Další trasy najdete přehledně na naší mapě „mapa“ anebo ve stati „naše stezky“

.