Rozhledna Stříbrná Twigy

Vyhlídková věž

Na vrcholu kopce Štvanice, ve výšce 866 m n. m. stojí dřevěná vyhlídková věž od architekta Martina Rajniše. Věž je vysoká 35 m, osvětlená a přístupná celoročně zdarma. Užít si ji tak můžete i v zimě. Stojí hned vedle horní stanice lanové dráhy Štvanice, která vede ze Stříbrnic.
Osvětlenou vyhlídkovou věž válcovitého tvaru tvoří dřevěná konstrukce z modřínového dřeva se schodištěm uprostřed a krytou vyhlídkou na vrcholu. Čeká na vás 152 schodů, které musíte zdolat. Stabilitu subtilní konstrukce zajišťují ocelová kotevní lana. Věž tvoří celek s blízkým zastřešeným odpočívadlem s posezením. Rozhledna má také svou turistickou známku, kterou si můžete koupit v Hynčicích v penzionu Kraličák nebo na pokladnách.
Vyhlídková věž a odpočívadlo mají celoroční nonstop provoz a vstup je zdarma.

Odpočívadlo

Pro unavené turisty je na dohled od rozhledny zastřešené odpočívadlo s posezením, které tvoří s rozhlednou architektonický celek. Můžete zde odpočinout před další cestou a nebo si z lehátek užívat krásné výhledy. Rozhledna má také svou turistickou známku, kterou si můžete koupit v Hynčicích v penzionu Kraličák.

Jak se sem dostat

Přímo na vrchol vás vyvezou i v létě naše lanovky. Z Hynčic jede lanovka Kaple a ze Stříbrnic nová lanovka D-line. Jezdí od pátku do neděle během letních práznin od 9.00 do 17.00. Pokud se k rozhledně chcete dostat pěšky, můžete to vzít po modré stezce ze Stříbrnic i Hynčic a pod vrcholem Štvanice uhnete na zelenou, která vás dovede přímo k rozhledně.